SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

A NOVO 1/2021 – Nowy Totalitaryzm

W tym numerze poruszamy problem rosnących w siłę gigantów technologicznych. Ich rosnąca pozycja w świecie stanowi wyzwanie dla państw narodowych oraz organizacji międzynarodowych. Wiele wskazuje na to, że powszechny dostęp do technologii poza oczywistymi korzyściami niesie za sobą szereg wad. W pierwszym numerze staramy się zmierzyć z tym tematem. Mamy nadzieję, że skuteczni.

A NOVO 2/2021 – Korpofeudalizm

Kolejny numer poświęciliśmy zmieniającym się charakterze pracy oraz relacjom pomiędzy korporacjami oraz ich pracownikami i klientami. Z naszych analiz i tekstów wyłania się wizja, w której współczesne relacje ekonomiczne mają więcej wspólnego z epoką feudalizmu niż nam się mogło wydawać. Życzymy pożytecznej lektury!

A NOVO 1/2022 – Ukraina – Czas Bohaterów

Rosyjska agresja na Ukrainę to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń 2022 roku. Wraz z zespołem pochylamy się nad tym jakie zmiany wynikają z tego dla Europy i świata. Piszemy o polityczny konsekwencjach, sytuacji Polski oraz o tym jak kultura stara się przedstawić te tragiczne wydarzenia. Zapraszamy do lektury!

A NOVO 2/2022 – Wyzwania Przyszłości

Niniejszy numer stanowi podsumowanie konferencji naukowej „Wyzwania przyszłości” zorganizowanej przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Śląskiego w 2022 r. Teksty poruszają między innymi tematykę sztucznej inteligencji, kolonizacji kosmosu i przyszłości prawa. 

A NOVO 3/2022 – Nowa Europa

Ostatnie miesiące przyniosły kolejne ważne wydarzenia dla Europy środkowo-wschodniej. Szczyt Trójmorza w Rydze czy przyjęcie waluty Euro przez Chorwację to tylko niektóre z nich. O szczegółach tych procesów można przeczytać w kolejnym numerze A NOVO.

A NOVO 4/2022 – Nowe Wyzwania

Wybory to nieodłączny element kształtujący politykę. Decyzje polityczne Włochów czy Francuzów mogą znacząco wpłynąć na kształt polityki europejskiej oraz na spójność całego świata zachodniego. O politycznych dylematach, wyborach i decyzjach minionych miesięcy przeczytacie w ostatnim numerze A NOVO.

Skip to content