SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

W dniach 26-27 sierpnia 2023 odbył się kolejny zjazd Akademii Liderów Dyplomacji, który właśnie dobiegł końca. Pierwszy dzień był intensywny, z udziałem wybitnych ekspertów. Dominika Paliczka omówiła rolę wolontariatu w kontekście działań Ministerstwa Spraw Zagranicznych, dr Carlo Paolicelli przedstawił kwestie związane z dyplomacją przemysłową, a Mieszko Rajkiewicz przybliżył nową formę dyplomacji poprzez saudyjskie inwestycje w sport.

Ostatni dzień IV edycji zjazdu upłynął pod znakiem prezentacji Karoliny Siekierki, która skupiła się na analizie dyplomacji na Bliskim Wschodzie, ze szczególnym uwzględnieniem Jemenu. Julita Wilczek natomiast omówiła wynikające wyzwania i szanse po szczycie Inicjatywy Trójmorza. Uroczyste zakończenie zjazdu uwieńczyło wręczenie certyfikatów uczestnikom, podsumowując ich zaangażowanie i osiągnięcia.

Dziękujemy wszystkim prelegentom i uczestnikom za aktywne uczestnictwo i wkład w tegoroczny zjazd. Wasza pasja i zaangażowanie czynią Akademię Liderów Dyplomacji wyjątkową. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne edycje i możliwość dalszego dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie dyplomacji. To było uroczyste zakończenie pełne inspiracji i wzajemnej nauki.

Skip to content