SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

W dniach 12-13 sierpnia 2023 odbył się drugi zjazd IV edycji Akademii Liderów Dyplomacji. Wydarzenie zainaugurował Maciej Malik z RODM Katowice, który przeprowadził warsztaty na temat protokołu dyplomatycznego, etykiety oraz komunikacji międzynarodowej, dając uczestnikom solidne podstawy do rozumienia zasad działania w środowisku dyplomatycznym. Wiedza ta jest niezbędna do skutecznego i właściwego reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej.

Następnie Łukasz Łój, współpracownik Klastra Innowacji Społecznych, podjął temat technik negocjacji i rozwiązywania konfliktów. Uczestnicy mogli nie tylko nauczyć się teorii, ale również przećwiczyć zdobyte umiejętności poprzez interaktywne ćwiczenia i symulacje, co umożliwiło im lepsze przygotowanie do praktycznych aspektów pracy w dyplomacji.

Kolejną część zjazdu wypełniły wykłady Roberta Kłosowskiego z New Europe Foundation, który skupił się na dyplomatycznych aspektach kontroli wyborów, podkreślając ich znaczenie w utrzymaniu międzynarodowego porządku i sprawiedliwości. Z kolei Piotr Czarnojańczyk z SIM Zagłębie przedstawił zagadnienia związane z public affairs i jego wpływem na dyplomację samorządową, ukazując, jak technologie i innowacje wpływają na współczesną dyplomację.

Podczas dwudniowego zjazdu uczestnicy mieli także okazję do rozmów i wymiany doświadczeń z ekspertami oraz pozostałymi uczestnikami, co pozwoliło na budowanie sieci kontaktów zawodowych i akademickich. Zjazd był nie tylko okazją do nauki, ale również do dyskusji na temat bieżących i przyszłych wyzwań w dziedzinie dyplomacji.

Skip to content