SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Jak sztuczna inteligencja zmieni świat – debata z prof. Mariuszem Hetmańczykiem

W Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Katowicach pdbyła się debata temat wpływu #AI na nasze życie i zagrożeń z tym związanych. W rozmowie z Petrosem Tovmasyanem swoimi spostrzeżeniami podzielił się Dr Mariusz Hetmańczyk. 

Młodzież uczestnicząca w debacie miała szansę poruszyć m. in. następujące tematy:

– Czym jest AI i dlaczego doświadczenia Google są niepokojące  

– Zagrożenia związane z AI: zbieranie danych, cookies, profilowanie 

– Cel AI i jego wpływ na smartwatche 

– Kody captcha jako sposób uczenia AI przez ludzi 

– Jak wykorzystać AI, aby być konkurencyjnym na rynku pracy? Klucz: interdyscyplinarność, krytyczne myślenie, własna wiedza

Mariusz Hetmańczyk – Profesor Politechniki Śląskiej oraz Zastępca Dyrektora Działu Zarządzania Wiedzą Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu automatyki i robotyki, sterowania, mechatroniki, diagnostyki przemysłowej, predykcji stanów bazującej na metodach grafowych oraz technologii MEMS. Autor oraz współautor ponad 120 publikacji naukowych.

Petros Tovmasyan – Prezes Klastra Innowacji Społecznych, absolwent prawa Uniwersytecie Śląskim, ekspert New Europe Foundation w dziedzinie stosunków międzynarodowych, znawca Kaukazu. Doświadczenie zdobywał realizują projekty międzynarodowe i społeczne.

Projekt “Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2022-2024” w Katowicach dofinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych..

Skip to content